Jak przebiega naprawa skrzyni biegów


Jak przebiega naprawa skrzyni biegów

Proces jakim za pośrednictwem którego odbywają się wszelkie naprawy w naszym warsztacie w większości przypadków jest taki sam i cechuje się od lat tą samą kolejnością w jakiej porządku wykonywane są poszczególne czynności. W pierwszej kolejności naturalnie otrzymujemy telefon z zapytaniem od klienta za pośrednictwem którego posiadamy możliwość częściowej diagnozy ewentualnych przyczyn oraz następstw usterki.

W dalszym etapie kiedy klient odwiedzi już nasz serwis i dostarczy odłączoną od pojazdu skrzynię biegów luzem, nasi specjaliści rozmontowują jej obudowę w celu wykonania bezpłatnej wyceny oraz konsultacji z klientem jej aktualnego stanu mechanicznego. W przypadku kiedy klienci jednak posiadają skrzynie biegów wciąż zamontowaną w samochodzie, zostają one przekazane w ręce naszych pracowników których zadaniem jest ich ściągnięcie.

Montaż oraz demontaż skrzyni biegów wymaga wykonania dodatkowej usługi, która jest regulowana zgodnie z cennikiem znajdującym się na naszej stronie.

W momencie kiedy po wykonaniu wstępnej wyceny oraz konsultacji z klientem zostanie podjęta decyzja, rozpoczynamy właściwy etap którym jest naprawa skrzyń biegów w firmowym warsztacie. Posiadanie magazynu z dostępem do wielu najczęściej wymaganych podczas naprawy części oraz gotowych zestawów naprawczych łożysk, pozwala nam w większości przypadków niezwłoczne rozpoczęcie pracy.

Jeżeli natomiast pojawia się potrzeba zamówienia części niedostępnych w danym momencie w naszym magazynie, proces ten może się delikatnie wydłużyć o czas potrzebny do ich dostarczenia przez hurtownię. Kiedy już wszystko zostanie przygotowane, naprawa skrzyni biegów następuje niezwłocznie i jest już praktycznie formalnością.

W zdecydowanej większości przypadków usługa naprawy zajmuje jeden dzień roboczy, a po jej dokonaniu w momencie kiedy skrzynia jest już sprawna następuje ponowny jej montaż w samochodzie po czym mechanik udaje się na jazdę próbną w celu weryfikacji naprawionej usterki i wykonania dodatkowych testów mających na celu wykluczenie innych problemów ze zmianą biegów.

Nie mniej jednak podczas każdej naprawy zalecana jest także wymiana oleju w skrzyni biegów ponieważ kiedy mamy do czynienia z uszkodzeniem mechanicznym, do oleju dostają się drobne opiłki żelaza, które mogą powodować szybsze zużycie się poszczególnych biegów. Dzięki naszym specjalistom oraz dedykowanego w tym celu stanowisku, proces wymiany oleju zajmuje tylko kilka minut i jest znacznie bezpieczniejszy oraz pewny niż wymiana oleju w skrzyni biegów przez klienta na własną rękę w miejscu do tego nieprzystosowanym.

Kiedy wszystkie powyższe etapy zostaną ukończone, następuje rozliczenie z klientem oraz oddanie pojazdu do ponownego użytkowania wraz z wręczeniem pełnej gwarancji na wykonane usługi.

Wróć do porad

Autolek - Skrzynie biegów Wrocław
ul. Juliana Klaczi 31
51-151 Wrocław, Polska

Regulamin Polityka prywatności RODO

Wszelkie prawa zastrzeżone dla plynnajazda.pl 2024

Automatyczne: 508-721-234
Manualne: 502-655-837