Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów?


Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów?

Naprawa skrzyni biegów kosztuje najczęściej od 1000 do nawet 15 000zł w zależności od jej rodzaju i poziomu uszkodzenia. Widełki cenowe kosztu naprawy są bardzo rozległe ze względu na to iż dostępność niektórych części jest znacznie mniejsza niż w przypadku popularniejszych marek samochodów.

O dolnym progu wartości naprawy mówimy przeważnie w przypadku gdy skrzynia wymaga jedynie drobnej regulacji lub też wymiany jednego z elementów znajdujących się poza obudową skrzyni biegów. Dodatkowym elementem mającym duży wpływ na ostateczny koszt naprawy skrzyni biegów jest poziom jej skomplikowania oraz ilość uszkodzonych części, przez co w wielu przypadkach może się okazać że będziemy musieli zakupić więcej elementów niż pojedynczy bieg czy też komplet łożysk.

Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów manualnej?

Naprawa manualnej skrzyni biegów to koszt zaczynający się od 2000zł. Na ostateczną kwotę składają się takie elementy jak wyciągnięcie, sprawdzenie i ponowny montaż skrzyni biegów oraz to co jest najdroższe czyli zakup i wymiana uszkodzonych części. Te natomiast w zależności od marki pojazdu mogą być bardzo tanie lub kosztować tak dużo, że bardziej opłacalne okazuje się zakupienie i montaż używanej skrzyni biegów.

Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów automatycznej?

Naprawienie automatycznej skrzyni biegów to koszt od 2000zł w górę, w zależności od stopnia uszkodzenia i dostępności części zamiennych. Przekładnie automatyczne są nieco bardziej złożone od manualnych i posiadają więcej elementów elektronicznych, których naprawa wiąże się z koniecznością użycia bardziej zaawansowanego sprzętu.

Ile kosztuje naprawa skrzyni DSG i S tronic?

Naprawa skrzyni biegów DSG również kosztuje od 2000zł wzwyż. DSG od typowej skrzyni automatycznej różni się tym, że posiada funkcję bezstopniowej zmiany biegów co zapewnia komfort znacznie bardziej płynnej jazdy. Z technicznego punktu widzenia, skrzynie te różnią się głównie elementami współpracującymi ze sobą w trakcie zmiany przełożenia.

Jak długo trwa naprawa skrzyni biegów?

Naprawa skrzyni biegów trwa około 3-7 dni roboczych, przy czym należy uwzględnić dodatkowy okres potrzebny na zakupienie i dostawę wszystkich potrzebnych części. O ile w przypadku popularnych marek samochodów, wiele z nich dostępne jest od ręki w hurtowni, to bardziej nietypowe pojazdy mogą wymagać sprowadzenia części z innego miasta lub nawet zza granicy.

Jak przebiega naprawa skrzyni biegów?

Naprawa skrzyni biegów przebiega w sposób następujący:

Czy opłaca się naprawiać skrzynie biegów?

Naprawianie skrzyni biegów opłaca się w przypadku popularniejszych modeli samochodów. Ze względu na łatwą dostępność i niską cenę części, ostateczny koszt naprawy nie powinien wówczas przewyższać kosztu zakupienia nowej skrzyni. W niektórych przypadkach gdy skrzynia ulegnie bardzo rozległemu uszkodzeniu lub gdy części zamienne do danego modelu są trudnodostępne, może się okazać że zakupienie używanej i działającej skrzyni będzie lepszym wyborem niż kupienie nowej.

Wróć do porad

Autolek - Skrzynie biegów Wrocław
ul. Juliana Klaczi 31
51-151 Wrocław, Polska

Regulamin Polityka prywatności RODO

Wszelkie prawa zastrzeżone dla plynnajazda.pl 2024

Automatyczne: 508-721-234
Manualne: 502-655-837