Naprawa skrzyń biegów


Oferujemy kompleksową naprawę skrzyń biegów zarówno manualnych jak i automatycznych w naszym warsztacie, który mieści się we Wrocławiu. Zajmujemy się każdą gałęzią mechaniki z tego zakresu dla tego świadczymy również usługi związane z naprawą i wymianą takich elementów jak sprzęgła, konwektory, filtry i oleju w skrzyniach biegów.

Zadzwoń do nas pod numer 508-721-234 lub 502-655-837

Jeżeli usługa potrzebna jest w jakimkolwiek innym mieście to również nic nie stoi na przeszkodzie, bowiem nasz kurier chętnie odbierze samą skrzynię z każdego innego miasta i dostarczy do nas w celu naprawy po czym odeślemy ją w komplecie z gwarancją w każde miejsce w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.


Niemal każda naprawa skrzyni biegów niezależnie od jej rodzaju czy to jest skrzynia pochodząca z samochodu osobowego czy też dostawczego, wymaga wykonania szeregu standardowych zabiegów, które można śmiało nazwać procedurą. Pierwszym etapem w kolejności jest oczywiście ściągnięcie skrzyni biegów poprzez odłączenie jej od reszty pojazdu oraz usytuowanie na odpowiednio przystosowanym stole.

Następnie wylewany jest z niej olej, który sam w sobie może dostarczyć wiele informacji odnośnie tego co jest przyczyną awarii. Jeżeli olej wylany ze skrzyni biegów znacząco się mieni oznacza to, że znajdują się w nim opiłki metalu, które zwiastują uszkodzenie mechaniczne jednej z zębatek lub też zużyte łożysko wewnątrz skrzyni biegów. Kolejnym krokiem jest moment kiedy to wszystkie śruby oraz dodatkowe zabezpieczenia skrzyni biegów zostają wstępnie wykręcone oraz odbezpieczone.

Po takim przygotowaniu skrzynia jest już przygotowana do tego aby można było ściągnąć jedną z części obudowy oraz zobaczyć pełny mechanizm wraz ze wszystkimi zębatkami i łożyskami. Tutaj wszystko wychodzi na jaw bowiem wszelkie uszkodzone elementy widać już na pierwszy rzut oka. Nie mniej jednak należy teraz rozebrać wszystko na części pierwsze i po zakończeniu pełnej diagnozy przygotowywane są nowe części, które zastąpią te które nie nadają się już do użytku.

rozebrana skrzynia biegów

Po wymianie łożysk oraz pojedynczych biegów, skrzynia jest składana i wykonywane są testy mające na celu sprawdzenie czy synchronizacja jest prawidłowa. Naprawa skrzyni biegów tak na prawdę nigdy nie kończy się na stole. Jeżeli diagnoza udała się pomyślnie, następuje ponowne złożenie obudowy, skręcenie wszystkich śrub, założenie zabezpieczeń i ponowny jej montaż w samochodzie.

Po założeniu i solidnym zamocowaniu wszystkich części nalewany jest specjalny olej do skrzyni biegów i samochód udaje się na ostateczny test jazdy, który daje stuprocentową pewność czy wszystko działa poprawnie oraz czy nie występują jeszcze inne problemy, których źródłem niekoniecznie jest skrzynia biegów ale może mieć wpływ na jej prawidłową pracę.

Autolek - Skrzynie biegów Wrocław
ul. Juliana Klaczi 31
51-151 Wrocław, Polska

Regulamin Polityka prywatności RODO

Wszelkie prawa zastrzeżone dla plynnajazda.pl 2024

Automatyczne: 508-721-234
Manualne: 502-655-837