Skrzynie biegów


Oferujemy szeroki zakres usług związanych ze skrzyniami biegów automatycznymi oraz manualnymi do aut każdej marki. Dodatkowo prowadzimy sprzedaż kompletnych skrzyń biegów, części oraz kompletów naprawczych.

Zadzwoń do nas na numer 508-721-234 lub 502-655-837

Każda naprawa dokonana w naszym warsztacie objęta jest gwarancją dzięki czemu nasi klienci mają pewność, że usługa została wykonana na najwyższym poziomie. Dołożymy wszelkich starań aby przywrócić dobrą kondycję każdego samochodu oraz zapewnić uczucie nieskazitelnie płynnej zmiany biegów, która przekłada się na czystą przyjemność z jazdy. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów.


Skrzynia biegów jest najistotniejszą częścią każdego samochodu w kolejności zaraz po silniku. To właśnie ona odpowiada za przełożenie mocy generowanej przez silnik podczas spalania paliwa na moment obrotowy nadający pęd kołom samochodu. Podstawowy podział skrzyń biegów można podzielić na dwa główne oraz najczęściej spotykane rodzaje. Pierwszym z nich i zarazem coraz bardziej popularny w Polsce to skrzynie biegów automatyczne:

automatyczna skrzynia biegów

Natomiast drugim rodzajem skrzyń jaki bardzo łatwo można spotkać na naszych Polskich drogach to bez zwątpienia skrzynie biegów manualne, które są do dziś rzadkością na terenie Stanów Zjednoczonych gdzie zdecydowaną przewagę na rynku motoryzacyjnym objął bez zwątpienia pierwszy rodzaj skrzyń czyli automatyczne. Nie jednak w naszym kraju wciąż jest zdecydowana przewaga skrzyń biegów manualnych:

manualna skrzynia biegów

Różnic pomiędzy nimi jest kilka i na pewno każda z nich posiada swoje własne atuty, które mogą być znacznie bardziej atrakcyjne dla każdej grupy kierowców. Skrzynie automatyczne praktycznie nie wymagają ingerencji kierowcy podczas jazdy, dodatkowo nie posiadają również sprzęgła dzięki czemu potrzeba ingerencji na każdych światłach i postoju są tutaj zdecydowanie zminimalizowane. Inaczej natomiast ma się sytuacja w przypadku skrzyni manualnej gdzie wcześniej wspomniane ingerencje są typową dla kierowcy normą.

Odpowiedź na pytanie brzmiące "która z nich jest lepsza" nigdy nie jest jednoznaczna. Sugeruje się, że automatyczne skrzynie biegów są zalecane dla osób, które nie czują się zbyt pewnie na drodze lub też chcą ograniczyć potrzebę zmiany biegów w trakcie jazdy do minimum, ale jednocześnie użytkowanie samochodu z zamontowaną fabrycznie manualną skrzynią biegów wcale nie musi być uciążliwym zadaniem. W bardzo wielu przypadkach kierowcy świadomie decydują się na właśnie ten typ skrzyni bowiem mają wtedy lepszą kontrolę nad pojazdem, a ich awaryjność i ewentualne koszty naprawy czy też wymiany są statystycznie zdecydowanie mniejsze.

Autolek - Skrzynie biegów Wrocław
ul. Juliana Klaczi 31
51-151 Wrocław, Polska

Wszelkie prawa zastrzeżone dla plynnajazda.pl 2023

Automatyczne: 508-721-234
Manualne: 502-655-837