Regeneracja skrzyń biegów


Oferujemy profesjonalną regenerację całych skrzyń biegów oraz poszczególnych części takich jak chociażby konwektory czy też płyty sterujące w automatycznych skrzyniach biegów. Dzięki regeneracji można niskim kosztem znacznie wydłużyć żywotność części oraz uniknąć przymusu wymiany elementu na zupełnie nowy, co może wiązać się z wielkimi kosztami.

Zadzwoń pod numer 508-721-234 lub 502-655-837

Chętnie zdiagnozujemy każdy problem i doradzimy optymalne rozwiązanie dbając przy tym o dobro klienta. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii naprawy skrzyń biegów oraz udzielamy gwarancji na każdy regenerowany przez naszą firmę element dzięki czemu nasi klienci są pewni doskonałego wyboru i miło nas wspominają.


W momencie kiedy jeden z bardziej istotnych elementów skrzyni biegów ulegnie uszkodzeniu, a koszt jego wymiany okaże się bardzo wysoki, w wielu przypadkach istnieje możliwość zregenerowania uszkodzonej części. Problemy tego rodzaju występują głównie w automatycznych skrzyniach biegów. Zakup nowych części takich jak elektroniczne płyty sterujące (sterowniki) czy też konwektory (sprzęgło hydrokinetyczne) są bez zwątpienia jednym z najwyższych możliwych kosztów naprawy samochodu. Dla tego aby je zminimalizować powstały specjalnie dostosowane do tego zadania urządzenia, które są w stanie je niemal w pełni zregenerować co pozwoli na dalsze ich działanie jeszcze przez tysiące kilometrów.

płyta sterująca

Regeneracja płyt sterujących

pozwala na przywrócenie oraz wydłużenie zarówno jej żywotności jak i całej automatycznej skrzyni biegów.

Płyty sterujące odpowiadają między innymi za odczyt informacji z komputera pokładowego oraz sterowanie zmianą biegów w odpowiednim momencie. Dodatkowo ich zadaniem jest sprawić aby ta była jak najbardziej płynna oraz możliwie nie odczuwalna zarówno dla kierowcy jak i wszystkich pasażerów znajdujących się w pojeździe.

Już praktycznie każda płyta sterująca automatycznymi skrzyniami biegów posiada sama w sobie czujnik prędkości, który wspomaga cały ten proces i skutecznie ułatwia automatyczne zarządzanie zmianą biegów w trakcje jazdy pojazdem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów.

konwektor

Regeneracja konwektorów

Tak samo jak w przypadku płyt sterujących, konwektor może się okazać jedną z droższych podczas wymiany części układu napędowego, czemu zaradzić może jego regeneracja.

Konwektor czyli inaczej mówiąc sprzęgło hydrokinetyczne, odpowiedzialny jest za rolę sprzęgła w automatycznych skrzyniach biegów. Jego głównym zadaniem jest przeniesienie odpowiedniej siły generowanej przez silnik pojazdu na skrzynię biegów, a w ostateczności na prędkość obracania się kół. Cały ten układ jest jednak nieco bardziej skomplikowany bowiem konwektor został wzbogacony o kilka ulepszeń takich jak lepsze wykrywanie właściwego dla zmiany biegów przełożenia niwelując jednocześnie zbędne obciążenie silnika i skrzyni biegów oraz nadmierne drgania, które mogłyby je uszkodzić.

Autolek - Skrzynie biegów Wrocław
ul. Juliana Klaczi 31
51-151 Wrocław, Polska

Regulamin Polityka prywatności RODO

Wszelkie prawa zastrzeżone dla plynnajazda.pl 2024

Automatyczne: 508-721-234
Manualne: 502-655-837